Mistři světa v šachu – Wilhelm Steinitz

Do rubriky Šachový koutek/Mistři světa v šachu – cyklus přednášek bylo přidáno nové pojednání o prvním mistru světa. Materiály opět zpracoval Robert Kubíček (KM, ELO 2128).

Odkaz na stránky najdete  zde.

Příští přednáška na téma Emanuel Lasker se koná 20. 11. 2014. Podrobnosti zde.

Turnaj k zahájení sezóny – 1. kolo 3. ročníku TOUR ČELÁKOVICE

Příznivce bleskového šachu v Čelákovicích a okolí bychom rádi pozvali na turnaj k zahájení sezóny – 1. kolo 3. ročníku TOUR ČELÁKOVICE v bleskovém šachu.

Turnaj pořádáme již tento pátek 24. 10. 2014 od 18:00 v naší klubovně v Sokolovně.

Jelikož jde o jeden ze čtyř tradičních turnajů, měl by každý zájemce o hru přinést nějakou cenu  – jednu si pak odnese. Stačí nějaká maličkost. Pokud někdo zapomene, nějakou cenu v našich zásobách snad najdeme.

Jde o neformální turnaj. Doufáme, že účastníkům může přinést možnost zahrát si bleskovky a pobavit se.

Podrobnosti zde.

1. kolo RP C 2014-2015

V 1. kole regionálního přeboru jsme dne 19.10.2014 vyhráli nad domácím družstvem TJ Kavalier Sázava A, se kterým jsme hráli poprvé v naší historii, v poměru 6:2. Bližší informace (zde).

Absolvování testu rozhodčích R3

V měsíci září 2014 úspěšně absolvovali členové našeho ŠK Pavel Horký a Libor Mrozinski elektronický test k prodloužení platnosti licence k vykonávání funkce rozhodčích III. třídy (do roku 2018). Statut rozhodčích III. třídy (R3) je opravňuje řídit soutěže družstev pořádané KŠS a všechny soutěže mládeže pořádané KŠS. ŠK tak opětovně splnil požadavek na účast v soutěži družstev SČŠS. Realita – finanční požitky žádné, pouze starosti a odpovědnost navíc. Ale hlavně, že si ty šachy můžeme zahrát!

Přebor oddílu ŠK Spartak Čelákovice 2014 – konečné pořadí

Letošní přebor oddílu se poněkud protáhl, takže jsme ho dohráli v průběhu prázdnin a začátkem září. Při rekodním počtu 11 účastníků se přeborníkem stal Pavel Horký s 9 body z 10 partií. O vítězi rozhodla vzájemná partie s druhým v pořadí, kdy vítěz měl v napínavém závěru při oboustranné časové tísni o něco víc času a více štěstí. Druhé místo získal Petr Tichý s 8 body. Třetí místo vybojoval díky lepšímu pomocnému hodnocení Stanislav Hájek. Dvě partie musely být bohužel pro neshrání kontumovány.

Celkové výsledky přeboru oddílu jsou zde.

Turnaj čtyř měst – výsledky

Dne 4.10.2014 proběhl v Českém Brodě avizovaný Turnaj čtyř měst (8. ročník po 57 letech), viz příspěvek Libora Mrozinského. Konečné pořadí: 1. Český Brod 2. Pečky 3. Poděbrady 4. Čelákovice.  I přes velkou snahu jsme ve všech třech zápasech podlehli soupeři s výsledky 2:6 (Pečky), 2:6 (Český Brod) a 2,5:5,5 (Poděbrady).

[detailní výsledky turnaje] [šachový oddíl Sokol Český Brod]

WordPress Themes