Okomentované partie tří historických zápasů o titul mistra světa

Na webu šachového klubu TJ Pankrác je možné nalézt detailně okomentované partie ze tří zápasů o titul mistra světa v šachu: Steinitz – Zukertortz (1886), Čigorin – Steinitz (1889) a Aljechin – Capablanca (1927). Seznam partií je úplný, autorem komentářů je mistr Jiří Plešek.

[Zápasy o mistra světa]

Zajímavé online nástroje od Chessbase

Firma Chessbase uvolnila zdarma na webu celou řadu užitečných nástrojů. Za povšimnutí rozhodně stojí následující:
  • Tactics Training – umožňuje trénovat taktiku. Program se přizpůsobuje síle hráče podobně jako například na chess.com. Na základě vyřešených pozic pak určuje ELO hráče.
  • Live Database – přístup k online databázi šesti milionů partií, vhodné nejen k vyhledání a přehrávání partií, ale například i k hledání variant zahájení.
  • My Own Games – umožňuje udržovat databázi vlastních partií na webu a mít k nim vždy online přístup. Partie je možné naimportovat i z PGN souboru.Zápas o titul mistra světa v Soči: Anand – Carlsen

Dne 8.11.2014 započal v ruském Soči zápas o titul mistra světa mezi obhájcem titulu Magnusem Carlsenem a vyzyvatelem Višvanáthanem Ánandem. Zápas se hraje na 12 partií, za stavu 6:6 se prodlužuje. Online přenosy partií je možné sledovat například na šachovém serveru ChessBomb. Turnaj končí 28.11.2014.

[Soči 2014] [Program] [ChessBomb] [live Houdini] [Carlsen] [Ánand]

Turnaj čtyř měst – výsledky

Dne 4.10.2014 proběhl v Českém Brodě avizovaný Turnaj čtyř měst (8. ročník po 57 letech), viz příspěvek Libora Mrozinského. Konečné pořadí: 1. Český Brod 2. Pečky 3. Poděbrady 4. Čelákovice.  I přes velkou snahu jsme ve všech třech zápasech podlehli soupeři s výsledky 2:6 (Pečky), 2:6 (Český Brod) a 2,5:5,5 (Poděbrady).

[detailní výsledky turnaje] [šachový oddíl Sokol Český Brod]

WordPress Themes