Category: Nezařazené

1. kolo 10. ročníku TOUR ČELÁKOVICE

Příznivce bleskového šachu v Čelákovicích a širokém okolí bychom rádi pozvali na 1. kolo 10. ročníku TOUR ČELÁKOVICE v bleskovém šachu. Turnaj pořádáme tento pátek 15. 12. 2023 od 18:00 v klubovně v Sokolovně. Přihlášení do turnaje na místě. Podrobnosti tady.

Nábor nových členů

Jak to v září tradičně chodí, i letos s novým školním rokem a novými kroužky je možné přihlásit svou ratolest na některých z šachových kroužků. Jaké kroužky v Čelákovicích najdete:

- Kroužek pokročilejších dětí – v MDDM Čelákovice (domeček u dopravního hřiště) v pátky od 16:30 do 18:00, pod vedením Roberta Kubíčka, trenéra II. třídy a předsedy pražské Trenersko-metodické komise.

- Kroužek začátečníků – ve Spartaku Čelákovice ve středy od 17:15 do 18:15. O zajištění kroužku se stará Petr Válek s novými trenéry Jitkou Sedmihradskou a Peterem Jandou. Všichni jsou trenéři IV. třídy.

- Kroužek začátečníků při ZŠ Kostelní – školní kroužek, který si v pátky odpoledne vzal pod svá křídla Zbyněk Jankovský.

- Dále je možné navštěvovat jeden z hracích a tréninkových dnů. Jedná se o pondělky a úterky od 17:00. Ovšem pozor, tento termín je občasný a je dobré se dohodnout s trenéry, aby potvrdili následný termín. Zde je více prostoru věnováno hře, šachovým kvízům atp.

Protože jsou děti, které u tréninku neposedí, ale chtěly by se účastnit šachových turnajů (a skutečně jsou turnaje různých úrovní a věkových kategorií), je možné se účastnit jen těchto turnajů. Na toto se ovšem raději zeptejte někoho z trenérů.

Odcházení šachových koryfejů 20. století

Po červnovém odchodu Viktora Korčného (23.3.1931 – 6.6.2016) do nebeského království šachové bohyně Caissy postihla včera šachový svět další ztráta v osobě Marka Tajmanova (7.2.1926 – 28.11.2016). Postupně odcházejí šachoví hrdinové našich dětských let a s tím i krása šachových partií, kterou nahrazuje chladná počítačová kalkulace. Tomu odpovídá i zatím remízový výsledek souboje Carlsen-Karjakin o titul mistra světa 2016 po základních 12 kolech.
Dnes večer si jako tichou vzpomínku přehraji některé Tajmanovy partie a po dlouhé době prohlídnu svoji bibliotéku jeho knih (bez azbuky – Ja byl zertvoj Fischera, Vspominanija samych samych, Zarubeznyje vstreci, Zascita Nimcovica, Taimanov’s Selected Games, Winning With the Sicilian).
Pokud to cítíte stejně, připojte se.Zápas o titul mistra světa v Soči: Anand – Carlsen

Dne 8.11.2014 započal v ruském Soči zápas o titul mistra světa mezi obhájcem titulu Magnusem Carlsenem a vyzyvatelem Višvanáthanem Ánandem. Zápas se hraje na 12 partií, za stavu 6:6 se prodlužuje. Online přenosy partií je možné sledovat například na šachovém serveru ChessBomb. Turnaj končí 28.11.2014.

[Soči 2014] [Program] [ChessBomb] [live Houdini] [Carlsen] [Ánand]

Absolvování testu rozhodčích R3

V měsíci září 2014 úspěšně absolvovali členové našeho ŠK Pavel Horký a Libor Mrozinski elektronický test k prodloužení platnosti licence k vykonávání funkce rozhodčích III. třídy (do roku 2018). Statut rozhodčích III. třídy (R3) je opravňuje řídit soutěže družstev pořádané KŠS a všechny soutěže mládeže pořádané KŠS. ŠK tak opětovně splnil požadavek na účast v soutěži družstev SČŠS. Realita – finanční požitky žádné, pouze starosti a odpovědnost navíc. Ale hlavně, že si ty šachy můžeme zahrát!

Aktualizace ELO k 5.5.2012

K 5.5.2012 bylo aktualizováno ELO – aktuální stav členů ŠK s porovnáním k předchozímu stavu (zde), stav za celý ŠK (zde).
Pozn.: odlišnosti v ELO v obou tabulkách vyplývají ze skutečného stavu (první tabulka) a potřeb pro statistické údaje (druhá tabulka).

Výsledky ankety STK SŠS 2011

Na základě získaných odpovědí ze strany oddílů SŠS předkládá STK SŠS souhrn proběhlé ankety (zde). K výsledkům ankety přihlédne STK SŠS při tvorbě rozpisu soutěží družstev SŠS 2011/2012 a také v případě návrhu některých zásadnějších změn pro soutěže družstev, které budou předloženy řádné konferenci SŠS v lednu 2012.

Anketa byla široce distribuována na všechny oddíly SŠS prostřednictvím přímého oslovení emailem ze strany sekretáře, ze strany vedoucích skupin soutěží družstev a také prostřednictvím webové stránky SŠS.

K datu vyhodnocení ankety, tj. 22. dubnu 2011, získala STK SŠS i po urgencích odpovědi od celkem 37 oddílů, což je 66 % všech oddílů SŠS. Čtyři oddíly zaslaly dvě odpovědi. 19 oddílů odpověď nezaslalo.

Anketa byla navržena i hodnocena strukturovaně, aby se jednotlivé oddíly (případně družstva) vyjádřily především ke svým soutěžím. Záměr skutečně vyšel, takže některé oddíly se k soutěžím, které nehrají, nevyjadřovaly.

Získání statutu rozhodčích III. třídy

Dne 16.4.2011 se zúčastnili školení rozhodčích III. třídy, které pořádal Pražský šachový svaz, rovněž členové ŠK TJ Spartak Čelákovice. Statut rozhodčích III. třídy (R3) získali Horký Pavel, Kasal Kamil a Mrozinski Libor. R3 jsou oprávněni řídit soutěže družstev pořádané KŠS a všechny soutěže mládeže pořádané KŠS. ŠK tak splnil další požadavek na účast v soutěži družstev SČŠS.

Stránky s informacemi

Pro všechny zájemce o přehledy, statistiky a informace o oddílech a hráčích

- informace o oddílech najdete na adrese http://elo.rosada.cz/oddily/

- informace o hrácích najdete na adrese http://elo.rosada.cz/lide/

WordPress Themes