Category: Nezařazené

6. kolo TOUR Rapid Čelákovice

Příznivce rapid šachu v Čelákovicích a širokém okolí bychom rádi pozvali na 6. turnaj 1. ročníku TOUR Rapid Čelákovice v rapid šachu. Turnaj pořádáme tento pátek 26. 5. 2023 od 18:10 v klubovně v Sokolovně. Přihlášení do turnaje na místě. Podrobnosti tady. Průběžné vysledky najdete zde.

5. kolo TOUR Rapid Čelákovice

Příznivce rapid šachu v Čelákovicích a širokém okolí bychom rádi pozvali na 5. turnaj 1. ročníku TOUR Rapid Čelákovice v rapid šachu. Turnaj pořádáme tento pátek 28. 4. 2023 od 18:10 v klubovně v Sokolovně. Přihlášení do turnaje na místě. Podrobnosti tady. Průběžné vysledky najdete zde.

4. kolo TOUR Rapid Čelákovice

Příznivce rapid šachu v Čelákovicích a širokém okolí bychom rádi pozvali na 4. turnaj 1. ročníku TOUR Rapid Čelákovice v rapid šachu. Turnaj pořádáme tento pátek 24. 3. 2023 od 18:10 v klubovně v Sokolovně. Přihlášení do turnaje na místě. Podrobnosti tady.

3. kolo TOUR Rapid Čelákovice

Příznivce rapid šachu v Čelákovicích a širokém okolí bychom rádi pozvali na 3. turnaj 1. ročníku TOUR Rapid Čelákovice v rapid šachu. Turnaj pořádáme tento pátek 3. 2. 2023 od 18:10 v klubovně v Sokolovně. Přihlášení do turnaje na místě. Podrobnosti tady.

Nábor nových členů

Jak to v září tradičně chodí, i letos s novým školním rokem a novými kroužky je možné přihlásit svou ratolest na některých z šachových kroužků. Jaké kroužky v Čelákovicích najdete:

- Kroužek pokročilejších dětí – v MDDM Čelákovice (domeček u dopravního hřiště) v pátky od 16:30 do 18:00, pod vedením Roberta Kubíčka, trenéra II. třídy a předsedy pražské Trenersko-metodické komise.

- Kroužek začátečníků – ve Spartaku Čelákovice ve středy od 17:15 do 18:15. O zajištění kroužku se stará Petr Válek s novými trenéry Jitkou Sedmihradskou a Peterem Jandou. Všichni jsou trenéři IV. třídy.

- Kroužek začátečníků při ZŠ Kostelní – školní kroužek, který si v pátky odpoledne vzal pod svá křídla Zbyněk Jankovský.

- Dále je možné navštěvovat jeden z hracích a tréninkových dnů. Jedná se o pondělky a úterky od 17:00. Ovšem pozor, tento termín je občasný a je dobré se dohodnout s trenéry, aby potvrdili následný termín. Zde je více prostoru věnováno hře, šachovým kvízům atp.

Protože jsou děti, které u tréninku neposedí, ale chtěly by se účastnit šachových turnajů (a skutečně jsou turnaje různých úrovní a věkových kategorií), je možné se účastnit jen těchto turnajů. Na toto se ovšem raději zeptejte někoho z trenérů.

Odcházení šachových koryfejů 20. století

Po červnovém odchodu Viktora Korčného (23.3.1931 – 6.6.2016) do nebeského království šachové bohyně Caissy postihla včera šachový svět další ztráta v osobě Marka Tajmanova (7.2.1926 – 28.11.2016). Postupně odcházejí šachoví hrdinové našich dětských let a s tím i krása šachových partií, kterou nahrazuje chladná počítačová kalkulace. Tomu odpovídá i zatím remízový výsledek souboje Carlsen-Karjakin o titul mistra světa 2016 po základních 12 kolech.
Dnes večer si jako tichou vzpomínku přehraji některé Tajmanovy partie a po dlouhé době prohlídnu svoji bibliotéku jeho knih (bez azbuky – Ja byl zertvoj Fischera, Vspominanija samych samych, Zarubeznyje vstreci, Zascita Nimcovica, Taimanov’s Selected Games, Winning With the Sicilian).
Pokud to cítíte stejně, připojte se.Zápas o titul mistra světa v Soči: Anand – Carlsen

Dne 8.11.2014 započal v ruském Soči zápas o titul mistra světa mezi obhájcem titulu Magnusem Carlsenem a vyzyvatelem Višvanáthanem Ánandem. Zápas se hraje na 12 partií, za stavu 6:6 se prodlužuje. Online přenosy partií je možné sledovat například na šachovém serveru ChessBomb. Turnaj končí 28.11.2014.

[Soči 2014] [Program] [ChessBomb] [live Houdini] [Carlsen] [Ánand]

Absolvování testu rozhodčích R3

V měsíci září 2014 úspěšně absolvovali členové našeho ŠK Pavel Horký a Libor Mrozinski elektronický test k prodloužení platnosti licence k vykonávání funkce rozhodčích III. třídy (do roku 2018). Statut rozhodčích III. třídy (R3) je opravňuje řídit soutěže družstev pořádané KŠS a všechny soutěže mládeže pořádané KŠS. ŠK tak opětovně splnil požadavek na účast v soutěži družstev SČŠS. Realita – finanční požitky žádné, pouze starosti a odpovědnost navíc. Ale hlavně, že si ty šachy můžeme zahrát!

Aktualizace ELO k 5.5.2012

K 5.5.2012 bylo aktualizováno ELO – aktuální stav členů ŠK s porovnáním k předchozímu stavu (zde), stav za celý ŠK (zde).
Pozn.: odlišnosti v ELO v obou tabulkách vyplývají ze skutečného stavu (první tabulka) a potřeb pro statistické údaje (druhá tabulka).

WordPress Themes